Najczęściej zadawane pytania

Klimatyzacja jest dobierana według zapotrzebowania na ciepło danego pomieszczenia.

Formuła jest następująca:

powierzchnia pomieszczenia (m2) x wysokość (m) x zapotrzebowanie na chłodzenie/grzanie = moc klimatyzatora

Zapotrzebowanie na chłodzenie/grzanie określa się, biorąc pod uwagę stopień termo-szczelności budynku oraz nasłonecznienie danego pokoju.

Wartości mieszczą się w przedziale 30 – 50 W/m2
30 – bardzo dobrze izolowany budynek
50 – dom bez termoizolacji / stare budownictwo

Jest to kondensat, który wytraca się z ciepłego powietrza w wyniku chłodzenia. Jest to chemicznie czysta woda, której można używać do podlewania domowych roślin.

Klimatyzacja jest jednym z najoszczędniejszych źródeł ciepła. Oczywiście w zależności od modelu, są jednostki bardziej ekonomiczne lub tez bardziej energochłonne. Podstawowym wyznacznikiem są dwa parametry:

  • współczynnik wydajności chłodnicze SEER
  • współczynnik wydajności cieplnej COP

Określają one ile mocy cieplnej klimatyzator przenosi na każdy Wat energii elektrycznej. Posługując się przykładem klimatyzator o mocy chłodniczej 3500 W oraz współczynniku SEER = 4 będzie zużywał 875 W energii elektrycznej. Porównując klimatyzacje do tradycyjnej farelki lub grzejnika elektrycznego o tej samej mocy jest ona 4 krotnie oszczędniejsza.

Nasza firma specjalizuje się w bezpyłowym osadzaniu armatury chłodniczej w ścianach. Wielu inwestorów obawia się generalnego remontu po instalacji, w tym przypadku jako firma wyszliśmy naprzeciw i stosujemy najwyższej klasy bezpyłowe bruzdownice oraz wiertnice firmy Hilti. W zależności od klienta doprowadzamy ściany do stanu wyjścia do malowania w miejscu bruzdowania. Każdy montaż jest przemyślany oraz konsultowany z inwestorem.

Tak. Muszą być jednak spełnione warunki, takie jak dotrzymana wysokość nad powierzchnią dachu, aby uniknąć zasypania jednostki zewnętrznej śniegiem, a także dobrany odpowiedni stelaż do konstrukcji dachu.

Klimatyzacja Split posiada jedną jednostkę wewnętrzna oraz jedną zewnętrzną. System Multi Split to układ, w którym jest kilka jednostek wewnętrznych oraz jedna zewnętrzna.

Należy sprawdzić, jaki jest przekrój przewodu użytego w domowej instalacji elektrycznej. Wyznacznikiem jest wielkość obciążenia domowego obwodu w którym znajduje się gniazdo, następnie według zaleceń producenta należy sprawdzić, jaki jest wymagany przewód do danej jednostki. Z reguły jednostki od 2,5 kW do 5 kW mają przyjęte w danych technicznych przewody o przekroju 3x 2,5 mm 2